CHOVATELSKÁ STANICE - FCI

O Nás - About us

O Nás aneb Jak to všechno začalo

TENDER SAVAGE - Něžný Divoch. Název naší chovatelské stanice přesně vystihuje náturu našich psů. Žijí u nás tři feny knírače velkého černého AMITIEL OD DEVÍTI VRB a její dcery CARACASY OD DEVÍTI VRB a  ANABEL TENDER SAVAGE.

Ale vše začalo už v roce 1992 kdy k nám přišel náš první knírač BENÍK - malý černý. Žil s námi a obveseloval nás svými kousky až do roku 2005. Na Vánoce v roce 2005 se u nás díky našim dětem objevil WIKING BITT BOX - náš První velký knírač. Prožili jsme s ním spoustu veselí a dodnes na něj vzpomíná celá rodina. Bohužel díky nešťastné náhodě odešel za duhový most v září 2010. Od roku 2007 byl našim společníkem také malý  černý knírač ÁRES QUENDOLINE SILESIA, který nás bohužel v roce 2020 opustil.

V současné době chováme doma 3 feny velkého knírače - Caracasu, Anbel a Baby Love.

Nejsme klasickou komerční chovatelskou stanicí. Naše feny po bonitaci mají štěňátka maximálně 2 x za život. Partnery jim pečlivě vybíráme, dbáme na zdraví a snažíme se o odchování zdravých, sebevědomých a veselých štěňat, která vyrostou ve vyrovnané knírače a skvělé parťáky. Budoucí majitele si po zkušenostech také vybíráme, snažíme se s nimi zůstat v kontaktu a jsme rádi, když existuje zpětná vazba. Naším heslem je: „ Nemusíte skládat zkoušky – i když by nás to potěšilo. Nemusíte jezdit na výstavy – i když bychom vám s tím rádi pomohli a měli bychom radost z Vašeho úspěchu. Nemusíte bonitovat – víme jak je to dlouhá náročná cesta, ale buďte ke svému knírači spravedliví, mějte ho rádi, poskytněte mu láskyplný domov, dostatek pohybu a rozvíjejících podnětů, protože on si to zaslouží. A pokud se přece jen rozhodnete věnovat se se svým psem nějakým sportovním aktivitám – hurá!! Držíme vám palce ať se daří.“ Přejeme, ať se podaří naplnit krédo – Spokojený majitel – spokojený pes, spokojený chovatel ♥

 

 

About us or How it all started

TENDER SAVAGE is the name of our kennel, which depicts the nature of our dogs precisely. We are taking care of three bitches giant black schnauzer – AMITIEL OD DEVÍTI VRB (FROM NINE WILLOWS) and her daughters CARACASA OD DEVÍTI VRB (FROM NINE WILLOWS) and ANABEL TENDER SAVAGE.

It all started in 1992, when we got our first small black schnauzer BENÍK, who was labelled as being “without papers”. We enjoyed his company until 2005. We received our first giant schnauzer, WIKING BITT BOX, for Christmas in 2005 thanks to our children. We had so much fun with him. All our family keeps remembering him. Unfortunately, due to an incidence of misadventure he passed away in September 2010. 

Now we have at home 3 bitches of ginat schnauzer - Caracasa, Anbel and Baby Love.

We are not standard commercial kennel. Our bitches have puppies at most twice a life. We are choosing partnes for them very carefully paying attention on health and we are trying to breed healthy, confident and happy puppies, witch will be calm and great partner.